» O NAS
» 14. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY SPORT W SZAROŚCI 2019

CZYTELNIA I ZBIORY

CZYTELNIA

Biblioteka wraz z czytelnią zajmuje ogólnie powierzchnię ok. 200 m². Wszystkie pomieszczenia wchodzące w skład biblioteki przypadają na dwie kondygnacje, na pierwszej znajduje się obszerna czytelnia wraz z wypożyczalnią, drugą, na którą prowadzą kręcone schody, zajmuje literatura dla nauczycieli oraz bank podręczników, znajduje się tam także zaimprowizowany magazyn biblioteczny. W bibliotece Gimnazjum w Sierakowie pracuje dwóch wykwalifikowanych nauczycieli bibliotekarzy. Przy samym wejściu znajduje się stanowisko dla osób wypożyczających oraz oddających książki, drugie stanowisko dla nauczycieli bibliotekarzy znajduje się po przeciwległej stronie pomieszczenia. Regały z książkami są usytuowane w następującym porządku: po lewej stronie od wejścia znajdują się działy od 0 do 8 oraz lektury szkolne ułożone według klas: IV-VII oraz II, III gimnazjum. Na środku sali jest umiejscowiona czytelnia, którą stanowi siedem czteroosobowych stolików oraz sześć stanowisk komputerowych należących do Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Po prawej stronie, w głębi pomieszczenia, czytelnik ma do dyspozycji księgozbiór podręczny (pięć regałów), a więc słowniki, leksykony, albumy z większości kategorii tematycznych oraz dużą część dostępnych na rynku podręczników szkolnych. Książki znajdujące się w księgozbiorze podręcznym w 90% obejmuje pozycje wydane po roku 2000. Od kwietnia 2014 roku nasza biblioteka rozpoczęła wypożyczanie książek przy użyciu systemu komputerowego Mol Optivum co znacznie przyspieszyło obsługę czytelnika.

NASZE ZBIORY

Obecnie w zbiorach biblioteki przy ulicy Przyjemskiego 35 znajduje się 10529 woluminów:

w tym 5580 literatury pięknej:

w tym 821 literatury młodzieżowej;

797 literatury pedagogicznej;

1530 literatury popularnonaukowej,

196 filmów, 38 płyt CD.

Szczególnie dużą wagę przywiązujemy do zakupu aktualnych pozycji literatury młodzieżowej oraz popularnonaukowej, aby cały czas uatrakcyjniać ofertę biblioteki dostosowując ją do zmieniających się potrzeb i standardów.

licznik odwiedzin - 24805562        Gimnazjum w Sierakowie | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS